15 באוגוסט 2006

היום השני להפסקת האש: יום שלישי, 15/08/06

תחת הנושאים שבוע 1 להפסקת האש — SikurMemukad בשעה 0:19

14:14 – הרמטכ"ל דן חלוץ: אם הסכם הפסקת האש לא יופר והתכנית לפרישת הכוח הבינלאומי תימשך כסדרה – תוך שבעה עד עשרה ימים ייצא אחרון החיילים מאדמת לבנון.

09:43 – חמישה חיילי הנדסה במילואים נשפטו ל-21 ימי מחבוש בפועל לאחר שסירבו בתחילת השבוע להשתתף בפעילות מבצעית בדרום לבנון, מחשש לחייהם. קצין נוסף מאותה מחלקה יישפט גם כן במהלך היום.

09:37 – צה"ל הקים מנגנון תיאום בינו לבין כוחות יוניפי"ל ונציגים מצבא דרום לבנון שיפעל לתאם את פעולת הכוחות בדרום לבנון, לאחר נסיגת צה"ל ופרישת הכוח הרב לאומי.

09:28 – באיראן החלו תהלוכות שמחה, על "נצחון חיזבאללה והלוחמים השיעים" במלחמה. החגיגות באיראן החלו אמש עם הודעתו של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, כי ארגונו ניצח במלחמה – ונמשכו גם הבוקר.

08:00 – כוח צה"ל שהחל בנסיגה מלבנון הביא עמו לישראל את שרידי גופותיהם של חללי מסוק היסעור שהופל. אתמול בבוקר נמצאה גופתה של המכונאית המוטסת קרן טנדלר על ידי כוח מיוחד של "שלדג" שעסק באיתורה. הגופה נמצאה במרחק כ-200 מטר משברי המסוק והוטסה אמש לישראל.

07:39 – צה"ל החל בהסגת כוחותיו מדרום לבנון.

04:40 – מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, שלח מכתבים לראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט, וראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, בהם דרש מהם למלא במדויק אחר סעיפי הפסקת האש שאושרה במועצת הביטחון של האו"ם. מכתבים הזהיר אנאן כי אסור לשתי המדינות לנסות לספח לעצמן שטחים חדשים או לשנות את מספר הכוחות המוצבים כעת באזור.

03:20 – הותר לפרסום: רס"ל אלעד שלמה רם, בן 30 מחיפה, נהרג ביום ראשון מפגיעת טיל נגד טנקים בגזרה המזרחית בדרום לבנון.

02:30 – חיזבאללה ירה פצמ"רים לעבר כוח צה"ל בדרום לבנון. אין נפגעים.

00:18 – שר ההגנה הלבנוני אליאס מור: צבא לבנון יפרוש 15,000 חיילים צפונית לנהר הליטני לפני סוף השבוע.

12 תגובות »

אין תגובות עדיין

RSS של התגובות לסיפור הזה. | כתובת טראקבאק

לכתוב תגובה

XHTML: אפשר להשתמש בתגים האלה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>