חיפוש :
  

העונה השישית של 24
סיקור ממוקד כלכלה ותרבות
פורסם : 09/07/2006, 01:15
אלון לוין ויובל בוסתן

ימים ספורים לאחר שזכתה במספר שיא של 12 מועמדויות לפרסי אמי, מתרבות הידיעות וההדלפות מהפקת העונה השישית של 24. וגם – הצצה ל"וולוורין" וניתוח יום הפתיחה שובר השיאים של "שודדי הקריביים 2".  

העונה השישית של 24

העבודות על הפקת העונה השישית של "24", שקיבלה השבוע מספר שיא של 12 מועמדויות לאמי, החלו לפני כשבועיים, והצילומים לשני הפרקים הראשונים יחלו בעוד כחודש.

אמנם, רוב הספויילרים המשמעותיים יגיעו רק עם תחילת הצילומים, אבל כבר עכשיו אפשר לרכז את כל מה שידוע (ואם לא סיימתם עדיין לראות את העונה החמישית, תעשו לעצמכם טובה ותדלגו על הכל).

הסיפור

לפי השמועה (הלא מאושרת) שרצה כרגע, בניגוד למה שמצטייר מסצינת הסיום של העונה החמישית, בה (אזהרת ספויילר – צבעו את השורות הבאות לקריאה) – רואים את ג'ק שבוי על אוניה העושה את דרכה לסין, מתברר כי כף רגלו של ג'ק כלל לא תדרוך בסין, אבל הסינים וודאי לא יוותרו עליו בקלות. מה זה אומר? לא ברור, אבל זה הכי קרוב למקור אמין שהופיע עד עכשיו וזה רומז שהסיפור עם הסינים לא ייעלם בשקט כמו שהעריכו, אלא, עשוי להסתיים בקרב חילוץ או בטוויסט להמשך (מישהו אמר שג'ק סוכן כפול?) (סוף ספויילר).

וזה מה שהיה לג'ק באואר בכבודו ובעצמו לספר על העונה השישית: "במשך חמש שנים ג'ק הציל אנשים רבים. בעונה הזו, ג'ק יהיה עסוק בלהציל את עצמו, מפני רבים שיירדפו אחריו".

דמויות שחוזרות

רוב הדמויות ששרדו את העונה הקודמת, יחזרו גם לעונה החדשה (אזהרת ספויילר – צבעו את השורות הבאות לקריאה)

ג'ק באואר - יתחיל את העונה קצת חבול, אבל כשיר.

אודרי ריינס - תופיע בערך בחצי מהפרקים, מכיוון שקים ריבר, השחקנית שמגלמת את אהובתו של ג'ק, תופיע בסדרה נוספת, חדשה, עבור רשת ABC.

צ'ארלס ומרת'ה לוגן – לא ברור אם הם עדיין ביחד, כנראה שלא, אבל שתי הדמויות הנהדרות הללו, שזיכו את גרגורי איזן וג'ין סמארט שגילמו אותן במועמדויות לפרס האמי, ישובו לעונה השישית, לפרק זמן בלתי ידוע. "הנשיא לשעבר לוגן עוד לא אמר את המילה האחרונה שלו", גילה איזן השבוע – "בעונה הבאה הוא ימשיך לפעול, אך הפעם מתוך הצללים".

מוריס או'בראיין – עוד אחד מפליטי ניקיטה שהגיע ל-24. הוצג בסוף העונה שעברה בתפקיד קטן, ויהפוך לחבר קבוע בצוות העונה.

דמויות נוספות שחזרתן אושרה – קלואי או'בראיין, ביל ביוקאנן, קרן הייז ואהרון פירס, שישוב לשרת את הנשיא החדש. קרטיס מנינג אמור לשוב גם הוא כראש יחידת השדה של CTU, אך אישור רשמי טרם פורסם. (סוף ספויילר)

דמויות חדשות

עיקר הדמויות החדשות, שהמידע עליהן מגיע מסוכנויות השחקנים שקיבלו בקשות לליהוק, נוגעות להרכב חבורת הטרוריסטים שתככב העונה. דמות חשובה לא פחות, ואולי יותר מאלו, תהיה (אזהרת ספויילר – צבעו את השורות הבאות לקריאה) – הנשיא החדש, שעתיד להיות "סוג של ג'ון פ. קנדי", והוא יימצא, לראשונה ב-24, בוושינגטון הבירה. נכון לתחילת יולי, השם החם לאיוש התפקיד הוא ג'ון טאני (סוף ספויילר).

שאר הדמויות החדשות:

"אסד" – אדם מזרח-תיכוני באמצע שנות ה-30 או ה-40 שלו, ארכיטקט מתקפת הטרור הצפויה בעונה השישית. אסד הוא חכם וחסר רחמים.

"פאייד" – העוזר של אסד, מזרח תיכוני ובאותו טווח גילאים כמו אסד. בשלב מסויים, פאייד יתעמת ראש בראש עם ג'ק.

"אחמד" – בחור מזרח תיכוני בן 20 המתגורר בקליפורניה, שיהיה שותף במתקפת הטרור.

"וואליד" – פרקליט אמריקני שחום עור, המייצג מוסלמים אמריקנים.

דמות חדשה נוספת, ללא שם בינתיים, היא של אישה אמריקנית שחומת-עור. התפקיד, כך השמועות, הוצע לרג'ינה קינג. ("ריי").

דאנהי – מיועציו הבכירים של הנשיא.

שידורי העונה השישית של "24" יחלו בתחילת ינואר 2007 בארה"ב, בשידור של ארבעה פרקים ביומיים, ויימשכו ברציפות עד לסיום העונה, בחודש מאי.

ג'ק באואר- העונה הקשה עוד לפניו. צילום: פוקס

וולוורין

הצלחתו של הסרט השלישי בסדרת אקס-מן - 230 מיליון דולר עד עכשיו, ומשהו באזור ה-235-240 הצפויים לסוף הריצה שלו, לעומת 157 מיליון שהכניס הראשון ו-215 שהכניס השני, אומרים דבר אחד: עוד אקס-מן!

עזבו אתכם מהעובדה שהסרט השלישי עלה יותר מהשניים הראשונים גם יחד - המוטנטים לא הולכים לשום מקום בקרוב, ו-וולוורין יהיה זה שיחזור אלינו ראשון - הוליווד באטרף של פריקוולס, את זה אנחנו כבר יודעים - באטמן בשנה שעברה, ג’יימס בונד וחניבעל לקטר בחודשים הקרובים, מסע בין כוכבים בעוד שנה וחצי כנראה. ועכשיו - גם וולוורין מצטרף לחגיגה.

הסרט "וולוורין" מתחיל עם (אזהרת ספויילר – צבעו את השורות הבאות לקריאה) – לוגן בן ה-12, קטן לגילו ושברירי, העושה את דרכו הבייתה. ארבעה חבר'ה מגודלים מתנפלים עליו כנקמה על שוד שביצע אביו שנה קודם לכן. לוגן נישאר לעמוד יציב וסופג את כל החבטות. הארבעה עוצרים לרגע ונדהמים לראות את כל הפצעים הפתוחים על פניו של לוגן מרפאים את עצמם. לפני שהם מבינים מה קורה – לוגן מתנפל עליהם ומפרק להם את הצורה, תוך שהוא שולף להפתעתם (וגם להפתעתו), סכיני מתכת מתוך ידיו (סוף ספויילר).

הסרט גם יציג את מקורו של פרויקט "X", ואת שירותו הצבאי של לוגן, שנלחם בוויטנאם.

למרות שמועות מוקדמות שדיברו על הקיץ הבא, "וולוורין" יגיע לבתי הקולנוע רק בקיץ 2008.

55,500,000

יום הפתיחה של שודדי הקריביים 2 פירק את ספר השיאים לחתיכות - 55 מיליון דולר וחצי ב-24 השעות הראשונות להצגתו בצפון אמריקה, 5.5 מיליון דולר יותר ממלחמת הכוכבים: נקמת הסית‘ שהחזיק בשיא ליום הגבוה ביותר בתולדות הקולנוע עד היום. ההישג המדהים הזה קריטי לתעשיית הקולנוע כולה, שיכולה לשחרר אנחת רווחה אחרי עונת קיץ בינונית-מינוס, ומעכשיו - כל שנותר לתהות זה עד כמה רחוק יגיעו הפיראטים עד סוף השבוע ועד בכלל.

אקס-מן 3, שפתח עם 45.1 מיליון ב-26 במאי השנה, ירד ב-29.1% ביום שבת וב-19.8% ביום ראשון. אמנם בסרטי המשך רוב המעריצים נוהרים לקולנוע כבר ביום הפתיחה, אבל שתי ירידות רצופות בסדר גודל כזה בסוף השבוע הראשון מצביעים בדר”כ על אכזבה מרמת הסרט. ועדיין - יחס דומה של ירידות ייתן לג’וני דפ וחבריו 39.35 מיליון בשבת, 31.55 מיליון בראשון ו-126.4 מיליון לשלושת הימים הראשונים, הרבה מעבר לספיידרמן, שימשיך להחזיק בשיא לסוף השבוע הראשון עם 114.8, לפחות לעוד 48 שעות…

סדרת אקס-מן פחות מושכת ילדים, נאמר, ממלחמת הכוכבים ומהארי פוטר, שנהנו מימי שבת חזקים יותר. אם נחקור קצת את ביצועי הסרטים האחרונים בסדרות הללו - נראה כי מלחמת הכוכבים: נקמת הסית‘ פתח ביום חמישי עם 50 מיליון, ירד 33% ביום שישי, עלה ב-21.4% ביום שבת וירד קלות ב-15.9% ביום ראשון. הארי פוטר האחרון, לעומת זאת, פתח בנובמבר האחרון עם 40 מיליון, ירד קלות ב-8.5% ביום שבת וב-29.6% ביום ראשון.

"שודדי הקריביים" זכה לביקורות קצת יותר טובות מהארי פוטר האחרון, ובערך כמו נקמת הסית’. בהעדר סרטים מפוצצים אחרים שהצליחו להפוך לאירוע של ממש, הרעב והביקוש לסרט מבטיח להמשיך להיות חסר תקדים.

לתחזית מעודכנת לסוף השבוע ועדכונים שוטפים - כנסו לבלוג "ספויילר" החדש.

עוד בחדשות השבוע

• "אבודים", תלך בדרכם של סדרות טלוויזיה מצליחות רבות, ותזכה לגרסה קולנועית בעוד 3 או 4 שנים, כך הכריזה הפקת התוכנית. טרם נודעו פרטים על העלילה מן הסתם, אבל החוזה להפקת הסרט לוקח בחשבון ריצה של עוד שנתיים לפחות של הסידרה המצליחה.

• מתרבים הלחשושים כי מ. נייט שמאלאן ("החוש השישי"), יביים את אחד משני הסרטים האחרונים בסדרת הארי פוטר. עכשיו רק נשאר למצוא איזה טוויסט טוב...

"ספויילר" מתפרסם באתר סיקור ממוקד בכל יום ראשון
החל מהשבוע הבא, הטור השבועי של ספויילר יתפרסם במדור "כלכלה ותרבות" ובבלוג "ספויילר" החדש.לדף הבית   הדפסה  שלח תגובה לעורך