חיפוש :
  

להיות ג'ורג' לוקאס
סיקור ממוקד כלכלה ותרבות
פורסם : 01/10/2006, 00:19
אלון לוין ויובל בוסתן

ג'ורג' לוקאס, יוצר מלחמת הכוכבים, הפך בעקבות הצלחת הסרטים לחברת הפקה של איש אחד, כשהקים חברות להפקת סרטים, אפקטים ומשחקי מחשב. 30 שנה אחרי, פיטר ג'קסון, במאי שר הטבעות, הולך בעקבותיו.  

במאי 1977, הביא ג'ורג' לוקאס לאוויר העולם את הסרט "מלחמת הכוכבים- פרק 4: התקווה החדשה" (אז נקרא רק "מלחמת הכוכבים"). ההכנסות מהסרט, שהפך לסרט המכניס ביותר בהיסטוריה של הקולנוע (אז, ועד היום הוא שני רק לטיטאניק) ועוד יותר מכך - הרווחים מה-Merchandizing - מעל 5 מיליארד דולר - הפכו את לוקאס לאימפריה של איש אחד:

לוקאס, שהקים ב-1975 את חברת האפקטים "Industrial Light & Magic", שנחשבה למובילה בתחום במשך 25 שנה ועודנה נחשבת לאחת מ-3 הטובות ביותר (אבל זה כבר שאלה של טעם), המשיך והקים את חטיבת "Skywalker Sound" לעריכה ואפקטים של צליל (המקדמת ומשכללת את מערכת ה-THX שאנשיו של לוקאס פיתחו ב-1983 במיוחד ל"שובו של הג'די") ואת "Lucas Games", החברה למשחקי המחשב, שהחלה כחטיבה בחברת הפקת הסרטים שלו "Lucasfilm", עד שהפכה, לימים, לחברה עצמאית תחת השם "Lucas Arts".

לוקאס ארטס, שהייתה בשנות ה-90 לחברה המובילה במשחקי הרפתקאות שהתאפיינו בעלילה מורכבת, בהומור ובממשק ייחודי, סבלה מהירידה בקרנו של הז'אנר ובשנים האחרונות היא עוסקת בעיקר במשחקים חדשים מעולם מלחמת הכוכבים, כמו גם בכמה משחקים המבוססים על דמותו של אינדיאנה ג'ונס.

ג'ורג' לוקאס - פיטר ג'קסון בעקבותיו. צילום: אמנדה קוגדון

פיטר ג'קסון – חברת הפקה של איש אחד

אחרי ההצלחה האדירה של טרילוגיית שר הטבעות, שרבים מקבילים אותה לטרילוגיה המקורית של מלחמת הכוכבים מבחינת ההשפעה על הקולנוע, ג'קסון החל נוקט בסדרה של מהלכים שנראים כאילו הם מבוצעים בדרכו של לוקאס, אחד לאחד.

ג'קסון, אחד מהבמאים המובילים בדור החדש, ואולי המוערך מכולם, היה ממקימי חברת האפקטים הדיגיטאליים הניו-זילנדית WETA. כשפסלון אוסקר אחד כבר מונח אצלו בכיס (על שר הטבעות: שיבת המלך), ועם הצלחה מסחרית מסחררת של הטרילוגיה של טולקין, נראה כי יידרשו כמה וכמה פרויקטים כושלים בטרם ישמע ג'קסון סירוב ממנהלי האולפנים בהוליווד - לפני שבועיים דיווחנו על הפרויקטים הבאים של ג'קסון – מפוצצי הסכרים, The Lovely Bones וגרסה קולנועית לסדרת משחקי המחשב המצליחה "Halo".

בהתייחסו ל"ההוביט", הפריקוול המצופה לטרילוגיית שר הטבעות, אמר אז ג'קסון כי הוא מאוד רוצה לעשות את הסרט, אבל עד היום אף אחד מהאולפנים שמחזיקים בזכויות (ניו-ליין ואם.ג'י.אם) לא פנו אליו.

באותו ראיון ובאותו נושא הוסיף ג'קסון, לכאורה כאנקדוטה בלבד: "מאוד אהבתי את מה שעשה ג'ורג' לוקאס עם מלחמת הכוכבים – הוא יצר עולם, הציג אותו בסרטים ובעיקר – המשיך ופיתח אותו במדיומים נוספים דוגמת סדרות טלוויזיה, ספרים ומשחקי מחשב – ברגע שעומד לרשותך מגוון כזה, כיוצר, אתה יכול להמשיך ולפתח רעיון מסוים בלי סוף".

הצעד המתבקש

ביום רביעי האחרון, ה-27 בספטמבר, פורסמה ההודעה הרשמית שהשלימה את הפאזל מבחינתו של ג'קסון: ענקית התוכנה מייקרוסופט הכריזה כי פיטר ג'קסון, בצוותא עם פראן וולש (שותפתו הותיקה) ואולפני המשחקים של מייקרוסופט, מקימים ביחד חברת משחקי מחשב חדשה תחת השם "Winguet Interactive", שתהיה חברת בת של חברת ההפקות של ג'קסון - "Winguet Studios".

בשביל הסיפתח, ג'קסון יכתוב, יעצב ויפיק משחק חדש על בסיס העולם של "Halo", בשיתוף עם Bungie Studios שיצרו את הסדרה. בשלב השני, ייצרו ג'קסון ושותפיו סדרה חדשה של משחקים.

בעת ההכרזה, אמר ג'קסון: "מייקרוסופט בנתה מערכות מדהימות בדמות ה-Xbox 360 ו-Xbox live, המאפשרות למספרי הסיפורים של זמנינו לבטא את עצמם במדיום חדש. הם שינו את האופן שבו אנשים מסתכלים על משחקי מחשב" אמר ג'קסון. "החזון שלי, ביחד עם אנשי חברת המשחקים של מייקרוסופט הוא לדחוף את גבולות הפיתוח של משחקי מחשב ואמצעי בידור אינטראקטיביים. מנקודת המבט של יוצר סרטים, ברור כי ה-Xbox 360 היא הפלטפורמה שבאמצעותה מסוגלים מספרי הסיפורים להמשיך ולספר, באופן שבו הם עשו זאת בסרטים ובספרים עד היום", סיים ג'קסון.

צילום מתוך האלו 2 - ג'קסון ייצור את המשחק הבא

החדשות שעשו את השבוע החולף

X-FILES 2 : בדרך אלינו, למרות הכל
רובין ויליאמס הוא איש השנה!
תמונות ראשונות מהארי פוטר 5
רוברט דאוני ג‘וניור הוא איש הברזל
שלושה טריילרים חדשים

שאלו את יוֹדה

מתים לדעת מה יקרה בסדרה האהובה עליכם? רוצים פרטים על סרט שעומד לצאת? רוצים להתקיל חברים בפרטי טריוויה על קולנוע ולא יודעים איפה לחפש? בשביל זה אנחנו כאן!

שילחו שאלה ליוֹדה באמצעות תגובה לפוסט הזה והוא כבר יסגור לכם את הפינה. השאלות הבולטות והמסקרנות יזכו להבלטה בבלוג ובטור השבועי של ספויילר.

הצטרפו לרשימת התפוצה של ספויילר

להרשמה לקבלת עדכונים שוטפים על חדשות הקולנוע והטלוויזיה, הקליקו כאן.

"ספויילר" מתפרסם באתר סיקור ממוקד בכל יום ראשוןלדף הבית   הדפסה  שלח תגובה לעורך