חיפוש :
  

המקפץ
סיקור ממוקד כלכלה ותרבות
פורסם : 29/10/2006, 14:23
אלון לוין ויובל בוסתן

מה שהחל כעיבוד קולנועי צנוע לספר המצליח "המקפץ" של סטיבן גוּלד, עבר רמונט כללי עם ליהוק מחדש של התפקידים הראשיים, שיפוץ של התסריט, החלפת הבמאי והצעה על השולחן להפוך את כל העסק לטרילוגיה.  

באוגוסט 1992 ראה אור "המקפץ" (Jumper), ספרו הראשון של הסופר סטיבן גוּלד. הספר, שזכה להצלחה ביקורתית ומסחרית, מגולל את סיפורו של דיוויד, נער המגלה שיש לו את היכולת להעביר עצמו ממקום למקום (Teleport) בכוח המחשבה בלבד.

דיוויד בורח מאביו השיכור והמתעלל ויוצא לניו-יורק לחפש את אימו שעזבה כשהיה קטן. בדרך, הוא משתמש בכוחותיו לשדוד בנקים וליהנות מהחיים, עד ש(זהירות ספויילר - צבעו את השורה הבאה לקריאה) - אימו נרצחת והוא יוצא למסע לתפוס את מי שהוא מאמין שהוא הרוצח (סוף ספויילר).

דיוויד מוצא עצמו מסתבך בעולם של פושעים וטרוריסטים ומצליח למשוך גם את תשומת ליבם של אנשי ה-NSA. אחד מהם, הסוכן קוקס, יוצא למרדף אחריו במטרה לתפוס אותו ו"לשכנע" אותו לעבוד עבור הממשל האמריקני.

את הסרט מפיקה חברת ההפקות ניו ריג'נסי של ארנון מילצ'ן והפקת הסרט, שהחלה לפני כחצי שנה, עברה תהפוכות רבות – מסרט קטן ודל תקציב, הוחלט להשקיע באפקטים והתקציב זינק ל-100 מיליון דולר. עם תג מחיר כזה, החליטו באולפנים לשנות אסטרטגיה, פיטרו את השחקנים האנונימיים שכבר לוהקו לסרט והחליפו אותם בשחקנים ידועים יותר – את שני התפקידים הראשיים יאיישו שניים ששיתפו פעולה אך לא מכבר – היידן כריסטאנסן (דייבי) וסמואל אל ג'קסון (הסוכן קוקס) – שגילמו את אנאקין סקייווקר ומייס וינדו בפריקוולים של מלחמת הכוכבים.

במאי הסרט הוא דוג ליימן, שחתום ומשלים בימים אלו את טרילוגיית ג'ייסון בורן של מאט דיימון, יזכה כנראה לשלישייה גם כאן - במקום להסתפק בסרט אחד כפי שתוכנן במקור, הודיעו האולפנים כי הפרויקט המתהווה נראה מבטיח מספיק בשביל לבנות אותו כטרילוגיה, על בסיס שני ספרי ההמשך, והתסריט שונה בהתאם ע"י דיוויד גויאר ("באטמן מתחיל").

הצילומים ל-"Jumper" ייערכו בניו-יורק, טוקיו, רומא וטורונטו והסרט צפוי להגיע לאקרנים בארה"ב ב-15 בפברואר 2008.

סמואל אל. ג'קסון על הסט של "המקפץ". צילום: זיקי

שאל את יוֹדה

מתים לדעת מה יקרה בסדרה האהובה עליכם? רוצים פרטים על סרט שעומד לצאת? רוצים להתקיל חברים בפרטי טריוויה על קולנוע ולא יודעים איפה לחפש? בשביל זה אנחנו כאן!

שילחו שאלה ליוֹדה במייל (yoda@sikurmemukad.com) או באמצעות תגובה לפוסט הזה והוא כבר יסגור לכם את הפינה.

החדשות שעשו את השבוע החולף

כריסטינה לוקן מקבלת סידרה משלה
בין רוח רפאים לחוש השישי: הבלתי נראה
שתי תמונות ראשונות משרק השלישי
הוא הגיע: הטריילר לעונה השישית של 24!
הפינגווינים והפנדה מקבלים סדרות משלהם!
סופרמן (שוב) חוזר
עסקאות השבוע החולף

הצטרפו לרשימת התפוצה של ספויילר

להרשמה לקבלת עדכונים שוטפים על חדשות הקולנוע והטלוויזיה, הקליקו כאן.

"ספויילר" מתפרסם באתר סיקור ממוקד בכל יום ראשוןלדף הבית   הדפסה  שלח תגובה לעורך