חיפוש :
  

ספויילר
סיקור ממוקד כלכלה ותרבות
פורסם : 28/05/2006, 00:22
אלון לוין ויובל בוסתן

השבוע בספויילר- פחות משבוע אחרי שעלה לאקרנים "צופן דה וינצ'י", מגיעה ההכרזה על סרט המשך, מבט ראשון לעונה הבאה ברשת פוקס ולאושן 13 וגם – "קונג פו" מצטרפת לרשימת סדרות הטלוויזיה שהגיעו לקולנוע.  

בשבוע שעבר התחלנו לסקור את סדרות הטלוויזיה שבוטלו לאחרונה ואת אלו שיעלו בעונה הבאה ברשת NBC. השבוע, נתמקד ברשת פוקס, שסיימה עונה מצויינת.

העונה החדשה של פוקס

רשת פוקס נהנתה מעונה מצוינת – נתוני הצפייה הגיעו לשיאים חדשים, לא מעט הודות לעונה החמישית של "24", שהייתה הנצפית ביותר מבין עונות הסדרה והפכה רשמית לסדרת הדגל של הרשת.

"24", שהסתיימה השבוע (אזהרת ספויילר– צבעו את השורות הבאות לקריאה) – עם מעצרו של נשיא ארה"ב, צ'ארלס לוגן ותפיסתו של ג'ק באואר ע"י הסינים שרוצים לסגור איתו חשבון על תקיפת השגרירות בעונה הרביעית (סוף ספויילר), זכתה בחוזה לשלוש עונות נוספות. מעריצי הסדרה יזכו לראות את ג'ק באואר גם על המסך הגדול, בסרט באורך מלא שיצולם בעוד כשנה, בהפסקה בין העונות השישית והשביעית.

יותר מכל, נראה כי העדות הטובה ביותר לעונה המוצלחת של פוקס היא מספר הסדרות שבוטלו בסוף העונה – 5 בלבד, הרבה פחות מכל רשת אחרת (בין הסדרות המבוטלות – "מלקום באמצע" ו-"מופע שנות ה-70").

רשת פוקס אימצה בשנתיים האחרונות את רעיון העונה המפוצלת – במקום לשדר סדרה מתחילת הסתיו ועד תחילת הקיץ, כמיטב המסורת ועם הפסקות רבות באמצע, עברה פוקס בשנתיים האחרונות לשדר במהלך אותו פרק זמן שתי סדרות, כל אחת על חצי מהתקופה וללא הפסקות באמצע. את התקדים, אגב, קבעה גם כאן "24"- בעוד שלוש העונות הראשונות של הסדרה עלו בספטמבר ושודרו עם הפסקות רבות עד אמצע מאי, שתי העונות האחרונות של הסדרה עלו באמצע ינואר עם הקרנת 4 פרקים בשני ערבים רצופים והמשיכו ברציפות וללא הפרעות עד סיום העונה.

בעונה הקרובה פוקס תרחיב את השיטה לכמעט מחצית מלוח השידורים שלה, שיציג לאורך השנה כולה ארבע סדרות דרמה ושש קומדיות, מתוכן, שווה להתעכב על שתיים:

Justice - סדרת דרמה מבית היוצר של מפיק העל ג'רי ברוקהיימר (CSI על שלל גרסאותיה), העוקבת אחר חייהם של ארבעה עורכי דין מפורסמים שעוסקים בדבר אחר בלבד – ייצוג נאשמים במשפטים מפורסמים ושנויים במחלוקת. מבט חטוף על נתוני הצפייה בארה"ב בשנים האחרונות מגלה כי האמריקנים לא רק שלא מאסו בסדרות על חקירות ועניינים הקשורים בחוק, אלא ההיפך הוא הנכון וכמעט כל סדרה בנושא מושכת צופים רבים.

Standoff - מאט פלנרי (רון ליוינגסטון, "סקס והעיר הגדולה") ואמילי לימן (רוזמרי דה-ויט, סינדרלה מן) הם שני מתווכים בכירים ביחידה למצבי חרום של ה-FBI, שגם, כמובן, מעורבים רומנטית. הסדרה עוקבת אחר המצבים איתם הם מתמודדים במסגרת עבודתם והאופן שהם משפיעים על חייהם הפרטיים. בפוקס מתארים את הסדרה כ"משהו בין בלשים בלילה ל-24", אך אנחנו נחכה לפרקים הראשונים ונשפוט בעצמנו.

עוד יעלו בעונה הקרובה "Til Death" עם בראד גארט ("כולם אוהבים את ריימונד"), במה שנשמע כמו גרסה חדשה ל"נשואים פלוס" ו"Vanished", סדרת דרמה העוקבת אחר הניסיונות למצוא את אשתו החטופה של הסנאטור ג'פרי קולינס (ג'ון אלן נלסון, "24").

ג'ק באואר- סחף אחריו את כל הרשת לעונה מצויינת. צילום: פוקס

אושן 13

אחרי שני סרטים מהנים, הצטרפותם של אל פאצ'ינו ואלן ברקין ששיתפו פעולה במותחן "ים של אהבה" – מסקרנת. בסרט השלישי, דני אושן וחבריו מתכנסים על מנת לשדוד את הקאזינו של ווילי באנקס (פאצ'ינו), שהסתכסך עם רובן טישקוף (אליוט גולד).

כמו תמיד, הסקירה שאתם עומדים לקרוא מבוססות על טיוטה האחרונה של התסריט לפני הגרסה שלפיה מצלמים. ההבדל בין הגרסאות הוא לרוב מינורי וניתן להניח כי גם הפעם רוב הסצינות שתתוארנה להלן יהיו גם בסרט.

הסרט מתחיל עם הצצה לאירוע שהתרחש חצי שנה לפני כן (אזהרת ספויילר– צבעו את השורות הבאות לקריאה) – רובן טישקוף מכריז במסיבת עיתונאים על שותפות שהקים עם ווילי באנקס להקמת קאזינו חדש. במהלך מסיבת העיתונאים, טישקוף מקבל מעטפה, הוא קורה את תוכנה ומתמוטט במקום. דני אושן ושאר החבר'ה מגיעים לבקרו בביה"ח ומגלים את המעטפה בין חפציו של טישקוף, ששרוי בקומה. במעטפה רשום שבאנקס רימה את טישקוף ומתכנן להקים את הקאזינו לבד. אושן מתעמת עם באנקס ודורש ממנו להחזיר לטישקוף את חלקו בעסק, אך זה מסרב בזלזול (סוף ספויילר).

חצי שנה לאחר מכן העניינים מתחילים להתחבר (אזהרת ספויילר– צבעו את השורות הבאות לקריאה) - טישקוף מתעורר בבית החולים ורואה פרסומת המבשרת על פתיחת הקאזינו של ווילי באנקס, שלא זז לשום מקום בלי העוזרת הביצ'ית שלו אביגיל ספונדר (אלן ברקין). החבורה מחליטה לשדוד את הקאזינו בערב הפתיחה ואף פונה לטרי בנדיקט (אנדי גרסייה) בבקשת עזרה. בנדיקט, לאור היריבות שלו עם באנקס, מסכים (סוף ספויילר).

בקריאה ראשונה, אושן 13 מזכיר קצת יותר את הסרט הראשון מאשר את השני, אולי בגלל שכמו הראשון, גם הסרט הזה מתרחש בלאס ווגאס. בשורה התחתונה, נראה כי החלק השלישי בסדרה שווה ברמתו לשניים הראשונים.

אושן 13 יעלה לאקרנים ב-8 ביוני 2007.

(WarnerBros. :קלוני, פיט ודיימון - חוזרים לשוד שלישי (צילום

מלאכים ושדים

פחות משבוע מאז שעלה לאקרנים "צופן דה וינצ'י", הודיעו אולפני הסרטים של סוני ששחררו את הסרט, כי החלה העבודה על "מלאכים ושדים", הספר המוקדם יותר בסדרה. עקיבא גולדסמן שעיבד את "דה וינצ'י" לקולנוע יעשה זאת גם הפעם, אך לא ברור אם הבמאי רון הווארד והכוכב טום הנקס יחזרו לסיבוב נוסף, אם כי זכות הראשונים תישמר להם.

מלאכים ושדים זהו המותחן הראשון שחיבר דן בראון. הספר עוסק בתיאור המתח בין הדת למדע. גיבורו הספרותי של דן בראון, רוברט לנגדון, מופיע לראשונה. רוברט, חוקר הסמלים, נשלח לשוויץ לבדוק סמל מסתורי, שנצרב בחזהו של פיזיקאי שנרצח. הוא מגלה כי ארגון מסתורי בשם "אילומינטי", שמתנגד לכנסיה הקתולית ולוותיקן, נערך כדי לבצע את נקמת הדם הסופית שלו נגד האוייב השנוא עליו ביותר – הכנסיה הקתולית.

"צופן דה וינצ'י" פתח בשבוע שעבר עם 77.1 מיליון דולר בצפון אמריקה (הסכום הגבוה יותר לסרט המוגבל מגיל 18 ומעלה, אחרי הפסיון של ישו). בסה"כ הכניס הסרט 229.7 מיליון דולר בשלושת ימי ההקרנה הראשונים מסביב לעולם, מספר המהווה את הפתיחה השנייה הטובה ביותר בהיסטוריה, אחרי מלחמת הכוכבים: פרק III – נקמת הסית' מהשנה שעברה.

(Sony :טום הנקס - יחזור לסיבוב נוסף? (צילום

עוד בחדשות השבוע

· יו ג'קמן, "וולברין" מאקס-מן בשבילכם, עובד על סרט עצמאי לדמות שלו. "המטרה היא לא לעשות אקס-מן 4, אלא סרט שונה שייתמקד רק בוולברין", אמר ג'קמן לאחרונה. ככל הנראה, עלילת הסרט, שעדיין נמצא בכתיבה, תתרחש לפני הטרילוגיה הקולנועית. באותה הזדמנות, אגב, הכחיש ג'קמן את השמועות כאילו הוא יופיע כג'ונתן קנט ב"סופרמן חוזר" המתקרב ובאותה נשימה הצהיר כי אם יבקשו ממנו להצטרף לסרט הבאטמן החדש, הוא יעשה זאת בלי היסוס.

·  אחרי "המלאכיות של צ'ארלי", "סטארסקי והאץ'" ו"מיאמי ווייס", גם "קונג פו", סדרת הטלוויזיה המצליחה משנות ה-70, תזכה בקרוב לגרסה קולנועית משלה. התסריט, הנמצא בימים אלו בכתיבה, יתחקה אחר מקורותיהן של הדמויות שכיכבו בסדרה, בראשן כמובן קווי צ'אנג קיין, נזיר השאולין שגולם ע"י דיוויד קאראדין.

· הסטנדפיסט כריס רוק (נשק קטלני 4), כתב, יביים וישחק ב"אני חושב שאני אוהב את אישתך", המבוסס על הקומדיה הצרפתית "קלואי אחר הצהריים" שנעשתה ב-1972. רוק ישחק את פרופסור ריצ'ארד קופר, הנשוי לברנדה, איתה הוא חולק ילדה משותפת. כשאהבה ישנה חוזרת לתמונה, העניינים מתחילים, כמו תמיד אצל רוק, להשתגע.

· באיחור אופנתי של 25 שנים, סוף סוף תגיע לאקרנים גרסת הבמאי המלאה של אחד מסרטי המדע בדיוני הגדולים בכל הזמנים – בלייד ראנר. אחרי שנים של מאבקים משפטים, אולפני וורנר סוף סוף סגרו את כל הקצוות ונתנו את אישורים להתקדם עם הפרויקט. בלייד ראנר, שכבר זכה לגרסת במאי חלקית ב-1992, יעלה לאקרנים בשנה הבאה, ככל הנראה במהלך חודש ספטמבר.

"ספויילר" מתפרסם באתר סיקור ממוקד בכל יום ראשון
החל מהשבוע הבא, הטור השבועי של ספויילר יתפרסם במדור "כלכלה ותרבות" ובבלוג "ספויילר" החדש.לדף הבית   הדפסה  שלח תגובה לעורך