חיפוש :
  

ספויילר
סיקור ממוקד כלכלה ותרבות
פורסם : 18/06/2006, 19:55
אלון לוין ויובל בוסתן

אחרי 11 שנים של פרישה – ג'ון מקליין חוזר, ונערך למלחמה בטרוריסטי-אינטרנט. עוד השבוע – התוכניות של הרשת החדשה בטלוויזיה האמריקנית – CW, ושפילברג, שמוסיף עוד סרט לרשימה הבלתי נגמרת שלו.  

מת לחיות 4

אחרי שנים של שמועות, רעיונות ותסריטים שנזרקו בזה אחר זה, סוף סוף הצליחו כל המעורבים בפרויקט הזה להגיע להסכמה, ואם לא תהיה הפתעה של הרגע האחרון – נזכה לראות את ג'ון מקליין פעם נוספת.

התסריטאי שהצליח לבסוף לאחד את כולם סביבו הוא לא אחר מאשר דאג ריצ'ארדסון, שכתב את "בחורים רעים 2", "מת לחיות 2" וסרט נוסף בכיכובו של ברוס וויליס – "בן ערובה".

ג'ון מקליין, הוא ברוס וויליס, יילחם הפעם בטרוריסטי-אינטרנט, ולמרות שזה נשמע כאילו מכאן זה רק יתדרדר – התסריט דווקא מצליח להפתיע (אזהרת ספויילר– צבעו את השורות הבאות לקריאה) – טרוריסטים מתכננים מתקפה משולבת, רב-שלבית, במהלכה הם יהרסו או ישתלטו תוך שלושה ימים על כל התשתית הטכנולוגית של ארה"ב, לא פחות. הם מתחילים בקטן עם רמזורים, אבל עוברים מהר מאוד לבורסות וכרטיסי אשראי, ומשם – לנטרול אספקת המים והחשמל. (סוף ספויילר).

וכמובן, כמיטב המסורת של סרטי מת לחיות, מה שמתרחש על פני השטח הוא רק כיסוי (אזהרת ספויילר– צבעו את השורות הבאות לקריאה) – הטרוריסטים עובדים למעשה עבור יועץ בכיר בממשל האמריקני, אשר מקווה להיות זה שיביא לישועת העם האמריקני כאשר הוא יחזיר את כל המערכות לפעול בצורה תקינה. (סוף ספויילר).

אז איך ג'ון מקליין מצליח למצוא עצמו באמצע גם הפעם? (אזהרת ספויילר– צבעו את השורות הבאות לקריאה) – מקליין מגיע לאסוף את בנו מהכלא, אחרי שריצה עונש על עבירות-מחשבים. רק שמתקפת-הסייבר שמובילים הטרוריסטים עושה שימוש באותן שיטות בגינן מקליין הבן נשפט, מה שהופך אותו אוטומאטית לנכס עבור הממשל ולמטרה עבור הטרוריסטים, שיודעים כי הוא יכול לסכל את מזימתם. (סוף ספויילר).

בשורה התחתונה – נראה, באופן די מפתיע, שיש למה לחכות.

ברוס וויליס עם סמואל אל ג'קסון במת לחיות 3. צילום: פוקס המאה ה-20

העונה החדשה של רשת CW

רשת CW החדשה הוקמה ממיזוג של האחים וורנר ו-UPN. מכיוון שכך, עיקר העניין בשיבוץ התוכניות לעונה החדשה היה נעוץ יותר בשאלה אילו סדרות של שתי הרשתות תשרודנה את המיזוג, ולא אלו סדרות חדשות תוצגנה.

בשורה התחתונה – 6 סדרות מכל רשת שרדו, ביניהן – "סמולוויל", "בנות גילמור", ו-"ורוניקה מרס". עיקר הסדרות שנזרקו לפח הן הקומדיות הלא-מוצלחות (בלשון המעטה) של שתי הרשתות.

רשימת התוכניות העמוסה גם כך, תזכה לרענון עם שלוש סדרות חדשות בלבד – שתי דרמות וקומדיה אחת, "The Game", שנשמעת באופן חשוד כמו הגרסה האמריקנית ל"נשות הכדורגלנים" הבריטית.

שתי הדרמות החדשות אולי לא נשמעות מקוריות במיוחד, ואולי בגלל זה גם לא נשמעות גרועות במיוחד:

RunAway – העלילה עוסקת במשפחה שנמלטת מהחוק (מישהו אמר האריסון פורד?) על מנת להוכיח את חפותו של הפטריארך (דוני וולברג). שרה ריימוס וסוזן פלויד תככבנה.

Hidden Palms – בחור צעיר עובר לגור בקהילה סגורה בפאלם ספרינגס, שם הוא מגלה סודות אפלים (מישהו אמר OC's?). אולי כדי לטשטש את הגבול בין הסדרות, טיילור האנדלי ומייקל קאסידי מה-The OC's, יככבו לצד שרון לוראנס מ"עקרות בית נואשות".

המסע לחלל של סטיבן שפילברג

סטיבן שפילברג, גם ככה לא אחד עם יותר מדי שעות פנויות, החל לפתח פרויקט שיעסוק בקבוצת אנשים שישתמשו בחור-תולעת לעבור למימדים אחרים.

הפרויקט יתבסס על תיאוריות מדעיות, בעיקר על זו של קיפ אס. ת'רון (Kip S. Throne), אחד המומחים כיום בתורת היחסות, המחזיק בתיאוריה שנויה במחלוקת לפיה חורי-תולעת קיימים וניתנים לשימוש לקפיצת זמן.

בכל מקרה, הסרט הזה יצטרך לחכות בתור, שכן, ככל הנראה, הסרט הבא ששפילברג יביים יהיה אחד משניים – או סרט על חייו של אברהם לינקולן, אותו יגלם ליאם ניסן, או, אם ירצה השם – אינדיאנה ג'ונס 4.

עוד בחדשות השבוע

· יומיים חלפו מאז "מכוניות" עלה לאקרנים, וכבר אנחנו מקבלים הצצה ראשונה לפרויקט הבא של פיקסאר – ראטוטיל"קונן הברבארי" עתיד לחזור לחיינו – אולפני האחים וורנר שכרו את בועז יקין ("זכור את הטיטאנים") לכתוב, ואולי גם לביים, עיבוד מחודש לדמות שגילם ארנולד שוורצנגר בתחילת שנות ה-80. תאריך תחילת העבודה על הסרט החדש נקבע לרבעון הראשון של 2007.

· "דאלאס: הסרט" הולך ומתקרב – עד כדי כך, שמועצת הקולנוע של דאלאס התחננה וקיבלה הסכמה מהפקת הסרט לצלם לפחות ארבעה שבועות בעיר. שאר הסרט יצולם, אגב, בלואיזיאנה.

· ולמי שממש כבר לא יכול להתאפק – קבלו 11 קליפים מ"סופרמן חוזר" שייצא ביום רביעי הבא (28 לחודש).

בשבוע הבא, נייחד את "ספוילר" לשאלה עד כמה גדול הוא גדול, רוצה לומר – ננסה להעריך עד כמה גבוה יגיעו ההכנסות מ"סופרמן חוזר", שמתעתד להיות הסרט הגדול ביותר של השנה, ואולי אחד הגדולים אי פעם.

"ספויילר" מתפרסם באתר סיקור ממוקד בכל יום ראשון
החל מהשבוע הבא, הטור השבועי של ספויילר יתפרסם במדור "כלכלה ותרבות" ובבלוג "ספויילר" החדש.לדף הבית   הדפסה  שלח תגובה לעורך