חיפוש :
  

ספויילר
סיקור ממוקד כלכלה ותרבות
פורסם : 23/07/2006, 00:12
אלון לוין ויובל בוסתן

הטור השבועי של ספויילר חוזר והפעם – מתקפה רבתי של כל סרטי סופרמן על ספריות ה-DVD, קצת נוסטלגיה עם חזרתם של צבי הנינג'ה וגם תשובה מפתיעה לשאלה – מי ידבב את אופטימוס פריים בסרט המתקרב?  

שודדי הקאריביים 2

9.95 מיליון דולר ביום שישי, ירידה של 47.5% מהשבוע שעבר וצפי ל-30-33 מיליון דולר, מציבים את שודדי הקאריביים 2 בעמדה מצויינת לשבור שיא נוסף - הסרט המהיר ביותר להגיע להכנסות של 300 מיליון דולר בצפון אמריקה.

כרגע הסרט עומד על 296 מיליון דולר, שמציבים אותו במקום ה-22 ברשימת שוברי הקופות של כל הזמנים, בדיוק מקום אחד מתחת לשודדי הקאריביים הראשון, וכל זאת - אחרי 15 ימים בלבד!

הכנסות שבת צפויות להעלות אותו מעל רף ה-300 מיליון ולשפר את השיא בו מחזיק מלחמת הכוכבים: נקמת הסית', ביום אחד. את סוף השבוע צפוי שודדי הקאריביים 2 עם 315-320 מיליון דולר בכיס, מה שיציב אותו במקום ה-16 ברשימת הגדולים של כל הזמנים בצפון אמריקה.

עד עתה, הכנסות הסרט יורדות בקצב איטי יותר משוברי הקופות הגדולים של השנים האחרונות (נקמת הסית', ספיידרמן 2), ואם כך יימשכו פני הדברים - הסרט יהיה לשביעי בלבד ששובר את מחסום ה-400 מיליון דולר בצפון אמריקה, מה שיציב אותו בחברה מכובדת מאוד - טיטאניק, מלחמת הכוכבים: התקווה החדשה (המקורי), שרק 2, אי.טי., מלחמת הכוכבים: אימת הפאנטום וספיידרמן.

לעדכונים שוטפים על התפתחות ההכנסות של שודדי הקאריביים 2, בקרו באזור המיוחד בבלוג ספויילר.

מגיעים ל-DVD

יחידה משטרתית (Police Squad!) – הסדרה עליה מתבססים סרטי "האקדח מת מצחוק", מגיעה סוף סוף ל-DVD (כל השישה פרקים שלה). לסלי נילסן הוא הבלש פרנק דרבין ואלן נורת' הוא המפקח אד הוקן. ששת פרקי הסדרה (הטובים בהרבה מהסרטים), שודרו לראשונה ב-1982. ה-DVD ייצא ב-7 בנובמבר ויכלול את התוספות הרגילות – ראיונות, סרטון מאחורי הקלעים ופספוסים.

סופרמן 2: הגרסה של ריצ'ארד דונר - אחרי סכסוך ארוך בין הבמאי לאולפנים, שהחל בפיטוריו של דונר באמצע צילומי סופרמן 2 והוחלף ע"י ריצ'ארד לסטר, התפייסו כל הנפשות הפועלות לפני שנה. כתוצאה מכך, ובד בבד עם עלייתו לאקרנים של הסרט החדש בסדרה, דונר נענה לבקשת האולפנים לערוך מחדש את הגרסה המקורית לסרט השני בסדרה.

ב-28 בנובמבר הקרוב תגיע סוף סוף, באיחור של 26 שנים, הגירסה של ריצ'ארד דונר לסופרמן 2. בין הסצינות החדשות שנזכה לראות – סצינות התחלה וסיום חדשות ו-15 דקות של מרלון ברנדו כג'ור אל.

וכאילו זה לא מספיק, האחים וורנר ממשיכים בשוונג – יחד עם יציאת סופרמן 2 בגרסה החדשה, נקבל גם גרסה של סופרמן הראשון (ארבעה דיסקים שכוללים את הגרסה המקורית ואת גרסה הבמאי מ-2001), גרסאות משופצות של סופרמן 3 ו-4, וגם – גרסה מיוחדת של סופרמן 2: הגרסה הקולנועית. ואם ממש בא לכם תוכלו לרכוש גם את גרסת שמונת הדיסקים שתכלול את כל ארבעת הסרטים הראשונים ותכונה "האוסף של כריסטופר ריב כסופרמן".

כריסטופר ריב כסופרמן - בכל גרסה שתרצו. צילום: האחים וורנר

שלושת הטריילרים החמים של השבוע

שנה טובה (A Good Year) – רידלי סקוט חובר שוב לראסל קרואו (עשו את גלדיאטור ביחד). קרואו משחק את מקס סקינר, מומחה השקעות לונדוני, שעובר בחוסר רצון לפרובאדנס למכור יקב אותו קיבל בירושה, שם הוא פוגש אישה מקליפורניה הטוענת אף היא לבעלות על הנכס.

הסרט יעלה לאקרנים ב-10 בנובמבר בארה"ב. טרם נקבע תאריך יציאה בארץ. הקליקו כאן לצפייה בטריילר.

בשורה התחתונה: סרט הבנות של השנה.

המעיין (The Fountain) – סרט בכיכובם של יו ג'קמן (אקס-מן) ורייצ'ל וויז (המומיה), המתאר אירועים בשלוש מאות שונות בטווח של אלף שנים. טום (ג'קמן) ואיזי (וויז) מוצאים עצמם מתאהבים שוב ושוב, כשהם שואבים את כוחם ממעיין הנעורים, הוא עץ החיים.

הסרט יעלה לאקרנים ב-13 באוקטובר בארה"ב. טרם נקבע תאריך יציאה בארץ. הקליקו כאן לצפייה בטריילר.

בשורה התחתונה: המעיין מסתמן כמתוחכם מבין השלושה – זהו סרט בנות בעטיפה של מדע בדיוני. אם אתם בזוגיות מאושרת וחייכם יקרים לכם – לכו לראות. אם כל מה שמעניין אתכם זה קצת מדע בדיוני – תורידו באי-מיול.

צבי הנינג'ה - ארבעת הצבים שעשו שמות בקופות (ובכיסים של הילדים אספני אלבומי המדבקות) בתחילת שנות ה-90, יחזרו לחיינו בשנה הבאה והפעם - באנימציה תלת-מימדית.

הסרט יעלה לאקרנים ב-30 במרץ 2007 בארה"ב. טרם נקבע תאריך יציאה בארץ. הקליקו כאן לצפייה בטריילר.

ראסל קרואו בסרט הבנות של השנה. צילום: פוקס המאה ה-20

עוד בחדשות השבוע

· בעונה הבאה, השישית, של הסדרה "24", יגלם את נשיא ארה"ב (אזהרת ספויילר– צבעו את השורות הבאות לקריאה) - די.בי. וודסייד, הוא ווין פאלמר, או "אח של" בשבילכם. משהו כמו רוברט קנדי אחרי ג'ון קנדי (סוף ספויילר).

· העבודה על הסרט הבא בסדרת מסע בין כוכבים, אותו כבר הזכרנו כמה פעמים, הולכת וצוברת תאוצה - אפילו אתר רישמי ופוסטר כבר יש. הסרט צפוי לעלות לאקרנים במהלך 2008.

·  אה, כן - אופטימוס פריים. מזה זמן ניתש ויכוח במועדוני המעריצים מי ידבב את האיש והקבינה שרבים גדלו עליו וכמות השמות שנזרקו לאוויר גדולה ממספר האזרחים הזרים שפונו לקפריסין. אז התשובה, כמו בהרבה מקרים, הייתה כל הזמן מתחת לאף - פיטר קוּלן הוא האיש. ואם השם הזה לא אומר לכם כלום אז הקול שלו בטח יהיה לכם מוכר - הוא זה שדיבב (נהדר) את אופטימוס פריים עד היום! נראה כי המעריצים יכולים להסיר חשש אחד מהרשימה שלהם לקראת הסרט , שיעלה לאקרנים ב-4 ביולי בשנה הבאה.

"ספויילר" מתפרסם באתר סיקור ממוקד בכל יום ראשון
במהלך כל השבוע מתפרסמות חדשות בבלוג הקולנוע והטלוויזיה של סיקור ממוקדלדף הבית   הדפסה  שלח תגובה לעורך