חיפוש :
  

מהטלוויזיה לקולנוע ובחזרה
סיקור ממוקד כלכלה ותרבות
פורסם : 25/09/2006, 16:05
אלון לוין ויובל בוסתן

הקו המפריד בין הטלוויזיה והקולנוע מעולם לא היה דק יותר - לא פחות מ-9 פרויקטים גדולים נמצאים בעיצומו של המעבר למסך הגדול, בעוד שתי סדרות סרטים מצליחות עושות את הכיוון ההפוך. "ספויילר" עושה סדר בבלאגן.  

המצוקה הנמשכת בהוליווד, המתבטאת בזינוק בעלויות בד בבד עם צניחת הרווחים, מביאה את מנהלי האולפנים לפתוח את הארנק רק עבור הימורים "בטוחים", דוגמת עיבודים קולנועיים לספרים או לסדרות טלוויזיה.

אחרי שסיקרנו במהלך החודשים האחרונים את הפרויקטים השונים, הגיע הזמן לעשות סדר בבלאגן ונתחיל בסדרות הטלוויזיה שעומדות להפוך לסרטי קולנוע.

הרובוטריקים

הפרויקט הגדול מכולם – הבמאי מייקל ביי נחשב לאחד היוצרים המוערכים בהוליווד - האיש שהביא לנו את הפריצה לאלקטרז, בחורים רעים וארמגדון הנהדרים זוכה לפנקס צ'קים פתוח לרוב, גם כשהוא מצליח לייצר אסונות טבע כמו פרל הארבור והאי. לקראת הקיץ הבא, לקח על עצמו ביי משימה שנשמעת בלתי אפשרית : להביא למסך הגדול עיבוד לסדרת הרובוטריקים המיתולוגית, בשילוב מירבי של שחקנים חיים. מימון לפרויקט השאפתני השיג ביי מאולפני דרימוורקס, שרתמו לעניין את טובי המפיקים- טום דה-סנטו (אקס-מן), אלכס קורטזמן (משימה בלתי אפשרית 3), איין ברייס (ספיידרמן, להציל את טוראי ראיין) ועוד אחד, סטיבן שפילברג.

הסיפור, בגדול, הוא כמובן המלחמה על השליטה בקוביית האנרגיה (Energon Cube), היא מקור החיים האולטימטיבי- הרובוטריקים מנסים להגיע אליה לפני השקרניקים (מי לעזאזל היה אחראי על התרגום בשנות ה-80?).

הרובוטריקים יגיעו לקולנוע ב-4 ביולי 2004. אם אתם בענייני ספויילרים – תאהבו לקרוא את הסקירה על תסריט הסרט, בטור הזה של ספויילר מסוף חודש מאי האחרון ואם אתם ממש לא יכולים לחכות היא תמונות ראשונות של אחד הכוכבים.

24

אחרי שהגיעו לשיא בעונה החולפת, החמישית במספר, עם פרסי אמי לסדרת הדרמה הטובה ביותר ולשחקן הטוב ביותר, וקצת לפני העונה השישית, הודיעו מפיקי "24" כי הם ייקחו את הסדרה גם למסך הגדול - הדיבורים סביב סרט בכיכובו של ג'ק באואר נשמעים כבר לפחות שנתיים, והעניינים, הלכה למעשה, כבר סגורים – התסריט כמעט מוכן והסרט יצולם במהלך ההפסקה בין צילומי העונה השישית לשביעית, קרי – החל באביב הקרוב.

פרטים על העלילה אין יותר מדי, חוץ מזה שעלילת הסרט לא תהיה מסונכרת עם הסדרה, וכי הסרט כולו, באורך של שעתיים פלוס מינוס, יעקוב אחר 24 שעות (איך לא) בחייו של ג'ק באואר. התכנון של המפיקים, שלוקחים בחשבון שהסדרה לא יכולה להימשך לעד, הוא ליצור סדרת סרטים שיהיו, כמו הסדרה, מלאים באקשן ובפוליטיקה. עלילת הסרט הראשון, אגב, אמורה להתרחש באפגניסטן, בלונדון ובוושינגטון.

"24 - הסרט" אמור להגיע לאקרנים בקיץ 2008.

ג'ק באואר - יחקור מחבלים גם בקולנוע. צילום: פוקס

אביר על גלגלים

הסדרה המיתולוגית בכיכובים של דיוויד האסלהוף וקיט (KITT, האוטו), שודרה במשך ארבע עונות, החל ב-26 בספטמבר 1982. הפקת הסרט אמנם בחיתוליה, אך הפרויקט תופס תאוצה בעת האחרונה – אורלנדו בלום (שר הטבעות, שודדי הקאריביים) הודיע בתחילת החודש כי סרב לבקשתו של האסלהוף לגלם את בנו בסרט.

אותו האסלהוף, אגב, עשוי למצוא את עצמו מחוץ לפרויקט, או לפחות – מחוץ לרכב המשוכלל – מפיקי הסרט כבר הודיעו כי הם מעוניינים להפוך את "אביר על גלגלים" לסדרה של סרטים בכיכוב מישהו "צעיר יותר".

הסרט הראשון, שעדיין רחוק מתחילת צילומים, אמור לעקוב אחר הקמתה של היחידה המיוחדת והרכבת הרכב שכל מי שהיה בגיל המתאים בשנות ה-80 – רצה שיהיה לו.

צוות לעניין

יוצר הסדרה, סטפאן קאנל, סיפר בתחילת החודש, כי אחרי שישה (!) תסריטים שונים, התסריט השביעי מסתמן כהצלחה. למרות שזהות התסריטאי ופרטים על העלילה עדיין נשמרים בסוד, קאנל אמר כי ”הסדרה תעבור עדכונים על מנת להתאים אותה לימינו. למשל - במקום ההסתבכות של הצוות בסוף מלחמת וייטנאם, זה יכול להיות בסוף מלחמת המפרץ או משהו כזה“.

קאנל הביע עניין בהשתתפות כלשהי של שלושת חברי הצוות המקורי שעדיין בחיים (ג‘ורג‘ פפרד, שגילם את חניבעל, נפטר ב-1994), בתפקידי אורח קטנים ובייעוץ להפקה. ואת מי הוא חושב ללהק לצוות החדש? ”נראה לי שברוס וויליס יהיה חניבעל מצויין“…

הגרסה הקולנועית של הצוות, כולל המסחרית המפורסמת, אמורה להגיע לקראת קיץ 2008.

דאלאס

סדרת הדרמה המצליחה של רשת CBS שודרה בין השנים 1978-1991 ועקבה אחר מעלליו של גי.אר ארווינג, ראש חברת האנרגיה החזקה ביותר בעולם, ואחר, כמובן, התככים של משפחתו. פוקס המאה ה-20 מפיקים את הסרט, שייהנה מקאסט מרשים – ג'ון טרבולטה, שירלי מק'ליין, לוק וילסון וקייטי קאסידי.

הסרט צפוי לעלות לאקרנים במחצית השנייה של 2007.

האסיר

כריסטופר נולאן על סף חתימה לביים את הגרסה הקולנועית של ”האסיר“. הסידרה, שכללה 17 פרקים בלבד, שודרה ב-1967 - פטריק מק‘גוון גילם סוכן ממשלתי המבקש לפרוש. עקב כך, הוא נחטף לאי המכונה ”הכפר“, שם הוא מקבל שם חדש - “מספר 6 והוא מעביר את זמנו בהתחמקות מצוות הכפר, המנסה לחלץ ממנו את הסיבה האמיתית לבקשת הפרישה שלו.

נולאן אמור לביים את הסרט מיד אחרי ההמשך לבאטמן מתחיל ואת התסריט יכתבו ג‘נט ודיוויד פיפלס, שכתבו את 12 קופים ביחד. דיוויד, אגב, גם כתב את התסריט לבלתי נסלח של קלינט איסטווד ואת התסריט, במשותף עם המפטון פאנצ‘ר, לאיזה סרט קטן שנקרא בלייד ראנר…

ועוד שלושה

עוד שלושה פרויקטים, מסקרנים בפני עצמם, נמצאים בשלבי הפקה שונים – אשת חיל (Wonder Woman), שהפקתו עודנה בחיתוליה, למרות השאיפה להוציא אותו בקיץ 2008, הסרט החדש של מסע בין כוכבים, שיהיה פריקוול ויתאר את שנות האקדמיה של ג'יימס טי קירק ומר ספוק ומשפחת סימפסון, שתגיע בקיץ הבא, לראשונה, למסך הגדול.

מהקולנוע לטלוויזיה

שתי סדרות סרטים מצליחות תעשנה בשנים הקרובות את הדרך ההפוכה – מהקולנוע לטלוויזיה:

ראשונה (כנראה), תהיה זו "שליחות קטלנית" בסדרה "סיפורי שרה קונור". הסדרה תעקוב אחר האירועים שבין שליחות קטלנית 2 ו-3, תכלול גם את בנה, מנהיג המחתרת האנושית, ג‘ון קונור. הליהוק לסדרה, שלא תכלול את לינדה המילטון (שגילמה את שרה קונור בשני הסרטים הראשונים של שליחות קטלנית), החל השבוע והצילומים צפויים להתבצע בתחילת 2007 בניו-מכסיקו.

בדרך למסך הקטן. צילום: אם. ג'י. אם

מלחמת הכוכבים

ב-19 במאי 2005 עלה לאקרנים הסרט "מלחמת הכוכבים פרק III – נקמת הסית'" אשר הוריד את המסך על סאגת סרטי הקולנוע שניפקה שישה סרטים לאורך 28 שנים. ג'ורג' לוקאס, יוצר הסאגה החליט ש"מלחמת הכוכבים" מיצתה עצמה בקולנוע והגיע הזמן לעבור לטלוויזיה.

שתי סדרות שונות מעולם "מלחמת הכוכבים" נמצאות כרגע בשלבי הפקה שונים –

"מלחמת הכוכבים: מלחמת המשובטים תלת-ממדי (Star Wars: Clone Wars 3D) – סדרת אנימציה תלת-ממדית שתתמקד במלחמה הגדולה שהתרחשה בתקופת הזמן שבין סרטי הקולנוע "מתקפת המשובטים" ו"נקמת הסית'".

מלחמת המשובטים תוארה כבר בסדרת אנימציה דו-ממדית שהוצגה ב-Cartoon Network לפני צאת הסרט האחרון בסדרה. הפעם, כך נראה, לוקאס מתכוון להשתמש בטכנולוגיה תלת-ממדית על מנת להציג קרבות רבים ולעקוב אחר דמויות שזכו לאזכורים בספרים רבים אודות מלחמת הכוכבים, אך לא הגיעו לסרטים עצמם. הסדרה אמורה לעלות לאקרנים בסתיו 2007.

מלחמת הכוכבים: סדרת הטלוויזיה (Star Wars: Live action TV-Series) – פרויקט הדגל בעולם מלחמת הכוכבים בעתיד הנראה לעין- בשלב ראשון, יצולמו ברצף 100 פרקים בני שעה עבור הסדרה, שתתמקד בדמויות משניות בעולם מלחמת הכוכבים. מבחינה כרונולוגית, תתאר הסדרה את התקופה שבין הסרטים השלישי והרביעי (כלומר, בין הסרט האחרון ששוחרר לבין הראשון שיצא ב-1977).

עלילת הסדרה נשמרת בסוד בינתיים והפרטים הרשמיים היחידים שידועים הם כי עלותו של כל פרק תעמוד על מיליון דולר. הצילומים מתוכננים להתחיל ב-2008.

החדשות שעשו את השבוע החולף

ספר של טולקין שטרם פורסם בדרך למדפים
בראד פיט יחליף את קרוז במשימה בלתי אפשרית 4?
עלייתו של חניבעל
אדואררד פורלונג במלחמת הכוכבים, השיר החדש של ג'יימס בונד וקצת על סופרמן
ניקולאס קייג‘ נקלע להפיכה בתאילנד ואופטימוס פריים מככב בסין

שאלו את יוֹדה

שירות חדש לקוראי ספויילר: לכל שאלה תשובה - מתים לדעת מה יקרה בסדרה האהובה עליכם? רוצים פרטים על סרט שעומד לצאת? רוצים להתקיל חברים בפרטי טריוויה על קולנוע ולא יודעים איפה לחפש? בשביל זה אנחנו כאן!

שילחו שאלה ליוֹדה באמצעות תגובה לפוסט הזה והוא כבר יסגור לכם את הפינה. השאלות הבולטות והמסקרנות יזכו להבלטה בבלוג ובטור השבועי של ספויילר.

הצטרפו לרשימת התפוצה של ספויילר

החל מהיום תוכלו לקבל עדכונים באי-מייל עם פרסום פוסטים חדשים, לאחר השלמת תהליך ההרשמה הפשוט כאן.

"ספויילר", שפורסם השבוע, עקב החג, ביום שני, מתפרסם באתר סיקור ממוקד בכל יום ראשוןלדף הבית   הדפסה  שלח תגובה לעורך