חיפוש :
  

ספויילר
סיקור ממוקד כלכלה ותרבות
פורסם : 30/04/2006, 00:14
אלון לוין ויובל בוסתן

טור שבועי חדש המרכז את החדשות האחרונות מהתעשייה ההוליוודית. השבוע – עדכון לגבי ההמשכונים לאינדיאנה ג'ונס ולפארק היורה, חשיפת החברים החדשים באושן 13, עדכון ממלחמת הכוכבים ופרידה מהבית הלבן.  

הבית הלבן נסגר

בסתיו 1999 עלתה לאוויר הסדרה "הבית הלבן" (The West Wing), אשר עקבה אחרי ההתנהלות באגף המערבי בבית הלבן, מקום משכנם של אנשי סגל נשיא ארה"ב. את הנשיא בסדרה גילם מרטין שין, אשר במקור היה אמור להופיע ב-4 פרקים בעונה, אך השתכנע להופיע בכולם.

הסדרה הפכה לאחת משלוש סדרות הדרמות הנצפות בארה"ב וזכתה בפרס האמי עבור סדרת הדרמה הטובה ביותר עבור כל 4 העונות הראשונות שלה. עזיבתו של יוצר הסדרה, אהרון סורקין עם סיום העונה הרביעית החלה למעשה את הספירה לאחור לסיומה של הסדרה (כמו שכמעט תמיד קורה כשהוגה של סידרה עוזב אותה).

בשנתיים וחצי שחלפו מאז אחוזי הצפייה (ביחס ישיר לרמה, אגב), הלכו והתדרדרו, עד אשר נראה היה כי הודעה רשמית על ביטול הסדרה היא עניין של עיתוי ותו לא. בסופו של דבר, ההודעה פורסמה בעקבות נסיבות טארגיות- ג'ון ספנסר, מי שגילם את ראש הסגל ב-5 וחצי העונות הראשונות נפטר מהתקף לב ב-16 בדצמבר 2005 (באופן אירוני, דמותו בסדרה סבלה מהיסטוריה של מחלות לב). קצת יותר מחודש לאחר מכן, ב-22 בינואר השנה, הודיעה רשת NBC, המשדרת את הסדרה, על ביטולה.

העונה השביעית והאחרונה של הסידרה ליוותה את המרוץ החדש לנשיאות, בין מאת'יו סאנטוס הדמוקרטי (ג'ימי סמית'ס) לבין ארנולד ויניק הרפובליקני (אלן אלדה). ספנסר, שגילם את ליאו מק'גארי, התמודד על משרת סגן-הנשיא ומותו שולב בעלילה באופן דרמטי במיוחד (אזהרת ספויילר– צבעו את השורות הבאות לקריאה) – ליאו מק'גארי מת מהתקף לב בעיצומו של יום הבחירות, כשעה לפני סגירת הקלפיות בחוף המערבי (סוף ספויילר).

הפרק האחרון של הסדרה, אשר ייקרא "Tomorrow", ישודר בארה"ב ב-14 במאי ובו (אזהרת ספויילר) אנשי הסגל של הנשיא בארטלט נערכים לעזוב את הבית הלבן אחרי שמונה שנים עם השבעתו של הנשיא החדש, מאת'יו סאנטוס. ג'וש ליימן, אשר ניהל את קמפיין הבחירות שלו מתמנה לראש הסגל החדש ומשכנע את חברו סם סיבורן (רוב לאו, אשר הופיע ב-4 העונות הראשונות), לעזוב משרה נחשקת במשרד עורכי דין בקליפורניה ולהתמנות לסגנו. שתי הסצנות האחרונות בסדרה יציגו את סאנטוס כשהוא נכנס למשרד הסגלגל ואת הנשיא היוצא בארטלט נוסע הביתה ביחד עם אשתו. לדברי המפיקים, הסצנות מוכנות כבר ורק בימים שלפני שידור הפרק תיפול ההחלטה לגבי סדר הופעתן (סוף ספויילר).

(NBC :ג'ון ספנסר - מותו זירז את סיומה של הבית הלבן (צילום

מלחמת הכוכבים

ב-19 במאי 2005 עלה לאקרנים הסרט "מלחמת הכוכבים פרק III – נקמת הסית'" אשר הוריד את המסך על סאגת סרטי הקולנוע שניפקה שישה סרטים לאורך 28 שנים. ג'ורג' לוקאס, יוצר הסאגה החליט ש"מלחמת הכוכבים" מיצתה עצמה בקולנוע והגיע הזמן לעבור לטלוויזיה.

שתי סדרות שונות מעולם "מלחמת הכוכבים" נמצאות כרגע בשלבי הפקה שונים:

"מלחמת הכוכבים: מלחמת המשובטים תלת-ממדי (Star Wars: Clone Wars 3D) – סדרת אנימציה תלת-ממדית שתתמקד במלחמה הגדולה שהתרחשה בתקופת הזמן שבין סרטי הקולנוע "מתקפת המשובטים" ו"נקמת הסית'".

מלחמת המשובטים תוארה כבר בסדרת אנימציה דו-ממדית שהוצגה ב-Cartoon Network לפני צאת הסרט האחרון בסדרה. הפעם, כך נראה, לוקאס מתכוון להשתמש בטכנולוגיה תלת-ממדית על מנת להציג קרבות רבים ולעקוב אחר דמויות שזכו לאזכורים בספרים רבים אודות מלחמת הכוכבים, אך לא הגיעו לסרטים עצמם. הסדרה אמורה לעלות לאקרנים בסתיו 2007.

מלחמת הכוכבים: סדרת הטלוויזיה (Star Wars: Live action TV-Series) – פרויקט הדגל בעולם מלחמת הכוכבים בעתיד הנראה לעין- בשלב ראשון, יצולמו ברצף 100 פרקים בני שעה עבור הסדרה, שתתמקד בדמויות משניות בעולם מלחמת הכוכבים. מבחינה כרונולוגית, תתאר הסדרה את התקופה שבין הסרטים השלישי והרביעי (כלומר, בין הסרט האחרון ששוחרר לבין הראשון שיצא ב-1977).

עלילת הסדרה נשמרת בסוד בינתיים והפרטים הרשמיים היחידים שידועים הם כי עלותו של כל פרק תעמוד על מיליון דולר. הצילומים מתוכננים להתחיל ב-2008.

אובי-וואן קנובי ואנאקין סקיווקר מתוך מלחמת המשובטים - הסידרה המצויירת. צילום: לוקאספילם

4 הוא המספר

אחרי שנים שבהם הוליווד הייתה מאוהבת בטרילוגיות מתחילה מגמה בשנים האחרונות של פריצה אל מעבר למספר הזה, לרוב למטרות בצע. שני הסרטים הבולטים ביותר השותפים למגמה הזו מגיעים מבית היוצר של סטיבן שפילברג- פארק היורה 4 ואינדיאנה ג'ונס 4.

פארק היורה - מפיק הסדרה, פרנק מרשל, שגם מפיק את סדרת אינדיאנה ג'ונס ואת סרטי "בורן" בכיכובם של מאט דיימון (סרט שלישי בסדרה בדרך, אגב), הסכים לאחרונה לגלות מספר פרטים על סרט הדינוזאורים החדש, אבל לא יותר מדי- "אין לנו עוד תסריט, אבל הגענו להסכמה על הרעיון וזה הכי חשוב. היעדר התסריט יגרום לנו להתחיל לעבוד על הסרט רק ב-2007 מתוך כוונה לשחררו לאקרנים ב-2008. מייקל קרייטון, שיצר את הסדרה, לא יהיה מעורב הפעם ושפילברג לא יביים – הוא יהיה עסוק בדיוק עם אינדיאנה ג'ונס".

אינדיאנה ג'ונס - גם כאן מרשל לא בדיוק שפך את ליבו, אבל הסכים לומר מספר פרטים כללים אודות הסרט המצופה- "אחרי כמה שנים של אי-הסכמה בין כל הגורמים על התסריט, סוף סוף כולם מסכימים. עלילת הסרט תתרחש בין 10 ל-12 שנים לאחר הסרט האחרון בסדרה, מה שייאפשר להאריסון פורד לשוב לאחוז בשוט. הסרט ייכנס להפקה בשנה הבאה ויצולם באוסטרליה, אירופה וארה"ב, אך טרם נסגרו אתרי צילום באופן סופי".

הריסון פורד, אגב, נשאל באחרונה איך יגיב עם לוקאס ושפילברג ייקחו שחקן אחר לגלם את אינדיאנה ג'ונס וענה בשיא הרצינות- "לא איכפת לי אם הסרטים הבאים יהיו עם שחקן אחר, אבל הסרט הרביעי הוא שלי. אם הם ייקחו מישהו אחר אני פשוט אהרוג אותם... אני לא צוחק – תרשום שאני אגיע אליהם הביתה ואהרוג אותם..."

(LucasFilm :פארק היורה - סיבוב רביעי בקרוב (צילום

אושן 13

אחרי שני סרטים מוצלחים יחסית, חוזרת כל החבורה לסיבוב שלישי – ג'ורג' קלוני, בראד פיט, מאט דיימון, אנדי גארסייה, בארני מאק ודון צ'ידל יגיעו לצילומי הסרט השלישי, אשר יתחילו ב-21 ביולי הקרוב בלוס אנג'לס ולאס-ווגאס.

אל הצוות שכיכב בשני הסרטים הראשונים יצטרפו הפעם שניים, שכבר שיתפו פעולה ביניהם בעבר ב"ים של אהבה" – אלן ברקין ואל פאצ'ינו – הפרטים המדויקים טרם פורסמו, אך ממה שידוע פאצ'ינו ישחק את ווילי בנקס, בעל מלון וקאזינו בלאס-ווגאס.

תאריך היציאה של הסרט נקבע ל-8 ביוני 2007.

(WarnerBros. :קלוני, פיט ודיימון - חוזרים לשוד שלישי (צילום

עוד בחדשות השבוע

· הנבל החדש בסרט ההמשך ל"ענק הירוק" (The Hulk), יהיה "Abomination", הידוע בעיקר למעריצי סדרת הקומיקס. למתקשים, מדובר במרגל יוגוסלבי לשעבר שהפך למפלצת במשקל חצי טון.

· לראשונה בתולדות סרטי ג'יימס בונד, תופיע מכונית של פיאט, במהלך סצינת הפתיחה של הסרט החדש בסדרה. טוב, לא ממש מכונית, יותר נכון דחפור ארבע-גלגלי מסוג W190, אבל לא אנחנו נקלקל לאיטלקים את החגיגה.

· בסוף השבוע הקרוב יעלה לאקרנים הסרט "משימה בלתי אפשרית 3" בכיכובו של טום קרוז, אשר כבר לוטש עיניים לתפקיד הבא – קרוז, ביחד עם אולפני פאראמונט רכשו את הזכויות למאמר בשם "The fall of the Warrior King". המאמר, אשר נכתב ע"י כתב החוץ דקסטר פילקינס (Filkins) מהניו-יורק טיימס, מתאר את סיפורו של נתן ססמן (Sassaman), מפקד בצבא ארה"ב שהתפטר לאחר שפקודיו היו מעורבים בשערוריה שגרמה לטביעתו של אזרח עיראקי (זה בסדר, גם אנחנו לא הבנו).

"ספויילר" מתפרסם באתר סיקור ממוקד בכל יום ראשון
החל מהשבוע הבא, הטור השבועי של ספויילר יתפרסם במדור "כלכלה ותרבות" ובבלוג "ספויילר" החדש.לדף הבית   הדפסה  שלח תגובה לעורך