חיפוש :
  

ספויילר
סיקור ממוקד כלכלה ותרבות
פורסם : 07/05/2006, 00:14
אלון לוין ויובל בוסתן

השבוע בספויילר- סיקור מיוחד על סופרמן חוזר, פרטים ראשונים על הסיבוב השלישי של מאט דיימון כג'ייסון בורן ושל מייק מאיירס כקולו של שרק וגם – מבט ראשון על דניאל קרייג בסרטו הראשון כבונד. ג'יימס בונד.  

סופרמן חוזר

ב-30 ביוני, אחרי שנים של עיכובים, שמועות, במאים ושחקנים שהתחלפו כמו גרביים, סוף סוף ישחררו אולפני האחים וורנר סרט חדש בסדרת סופרמן, בבימויו של בריאן סינגר (אקס-מן 1 ו-2).

ברנדון רות' נכנס למגפיו של כריסטופר ריב ז"ל בתור קלארק קנט/סופרמן וקיית בוסוורת' היא לואיס ליין (עם ילד, אבל לא ממי שאתם חושבים. בעצם אולי כן... תצטרכו להתאזר בסבלנות) וקווין ספייסי הנהדר מחליף את ג'ין הקמן כלקס לות'ר.

הסרט החדש מגיע אמנם 19 שנים לאחר הסרט הרביעי בסדרה, אך מהווה בעצם סוג של המשך לסרט השני מ-1980.מסגרת העלילה של הסרט- אחרי היעדרות מסתורית של מספר שנים, איש הפלדה חוזר לכדור הארץ ומגלה שלואיס ליין והאנושות כולה למדו להסתדר בלעדיו והוא מבלה את הסרט בניסיון למצוא את מקומו תוך כדי מלחמה עם לקס לות'ר.

הסרט עצמו, מעבר לאפקטים המשובחים המתבקשים מתקציב שמזמן עלה צפונה מ-200 מיליון דולר, אמור לכלול גם כמה הפתעות מעניינות. נראה כי השתיים המסקרנות ביותר קשורות ל- (אזהרת ספויילר– צבעו את השורות הבאות לקריאה) – אבא של סופרמן / קלארק קנט - יו ג'קמן, ששיחק אצל סינגר בסרטי האקס-מן, יופיע כאן בסצנת פלשבק בתפקיד אורח קטן בתור אביו של קלארק. גם אבא של סופרמן- ג'ור אל בכבודו ובעצמו יופיע כסוג של פלשבק – מרלון ברנדו ז"ל יופיע בסרט. הסצנות שלו יהיו מורכבות מסצנות שנראו כבר בסרטים הקודמים, מסצנות שנותרו על ריצפת חדר העריכה וגם – שימו לב – מעיבוד מחשב שיציג את ברנדו דובר דיאלוג חדש לחלוטין. נראה כי צעד זה עשוי/עלול לפתוח פתח לתחום חדש לחלוטין שיאפשר החייאת שחקנים לאחר מותם או אפילו הצגת שחקן תמיד באותו גיל על המסך, גם כשהוא עצמו מזדקן כבר. למרות שסביר כי טכנולוגיה זו רחוקה שנים מהבשלה, יהיה מעניין לקבל טעימה מיכולותיה כבר ביוני הקרוב (סוף ספויילר).

ביום רביעי האחרון עלה לרשת הטריילר המלא של הסרט, הניתן לצפייה כאן וממנו עולה מסקנה אחת ברורה: קווין ספייסי כלקס לות'ר הולך לגנוב את ההצגה לכולם.

קווין ספייסי כלקס לות'ר - הולך לגנוב את ההצגה. צילום: האחים וורנר

קאזינו רויאל

ג'יימס בונד, 007 בשבילכם, חוזר והפעם עם פרצוף חדש – דניאל קרייג (מינכן, טומב ריידר) נכנס לנעליים הגדולות שהותיר אחריו פירס ברוסנן שהתפוטר אחרי 4 סרטים בתפקיד הסוכן החשאי הבריטי.

קרייג הוא השחקן השישי שמגלם את בונד, בסרט ה-21 בסדרה :

ג'יימס בונד הראשון היה שון קונרי שגילם את הדמות בשישה סרטים. למען הדיוק ההיסטורי – קונרי שיחק בסרט בונד נוסף- "לעולם אל תאמר לעולם לא", מה שהיה מעמיד את מאזנו על שבעה ואת הסרט החדש כסרט ה-22, אך הסרט אינו נספר במניין הרשמי מכיוון שהוא נעשה ע"י האחים וורנר ולא ע"י יוניברסל ארטיסטס כמו שאר הסרטים (סיפור ארוך, נשמור אותו לפעם אחרת). "לעולם על תאמר לעולם לא" אגב, הוא למעשה גרסה מחודשת לכדור הרעם שהיה הסרט הרביעי בסדרה.

אחרי קונרי הגיע ג'ורג לזנבי שזכה לגלם את בונד פעם אחת בלבד בסרט השנוי במחלוקת ביותר בסדרה – "בשרות הוד מלכותה" (1969). עד היום הסרט הזה נמצא במרכז הויכוח בין מועדוני המעריצים של בונד – יש כאלו שאומרים שהסרט, בו בונד מתחתן בפעם היחידה עד היום, הוא הטוב ביותר בסדרה. לעומתם, אחרים בטוחים שהוא הגרוע ביותר (אנחנו איתם, אגב).

רוג'ר מור היה הראשון שהוכיח שלא רק שון קונרי יכול להזמין וודקה מרטיני – מור שיחק בשיא של שבעה סרטים, שהסתיימו עם רצח בעיניים הנורא. המצב לא ממש השתפר עם טימותי דלתון האנמי, ששיחק בשני סרטים (יותר מדי). שש שנים לאחר מכן, קיבל פירס ברוסנן חוזה לארבעה סרטים, השניים הראשונים היו טובים (השני, "מחר לנצח", מתמודד רציני על תואר הבונד הטוב ביותר, אחרי "גולדפינגר") והשניים האחרונים ממש לא. חוזהו של ברוסנן לא הוארך וכך שוב אנחנו מקבלים בונד חדש.

קאזינו רויאל הוא הספר הראשון שיוצר הסדרה, איאן פלמינג כתב ובוא הוא מציג למעשה את המקור לכל השטיקים של בונד – מה מושך אותו לאקדחים, הימורים, מכוניות ובחורות (כנראה שלמפיקים לא ברור למה מישהו יימשך לכל אלו, אז הם החליטו להקדיש סרט שלם שיסביר זאת). ג'ודי דנץ' הנפלאה חוזרת כ-M, שכאן נותנת לבונד בפעם הראשונה את הרישיון להרוג. העלילה עצמה, אם אתם מתעקשים, עוסקת במאבק בין בונד לבין בעל קאזינו עשיר המממן טרור.

הסרט יעלה לאקרנים בארה"ב ב-17 בנובמבר. בינתיים, ניתן לצפות בטריילר הראשון של הסרט כאן.

בונד. ג'יימס בונד. צילום: סרטי קולומביה

ג'ייסון בורן חוזר

ג'ייסון בורן יחזור לסיבוב שלישי – ב-3 באוגוסט 2007 אמור לעלות לאקרנים "The Bourne Ultimatum", שיסגור את הטרילוגיה של המרגל/מחסל שאיבד את הזיכרון. כמו שני הסרטים הראשונים – "זהות כפולה" ו"זהות במלכודת"- גם הסרט הזה נקרא ע"ש הספר השלישי בסדרה, וכמו השניים הקודמים – כאן כנראה יסתיים הדמיון לספר, כך לדבריו של המפיק פרנק מרשל. לעומת זאת, מבטיח מרשל, נראה כרגע שסדרת הסרטים תמשיך הלאה, לסרט או שניים נוספים.

ומה הפעם בתפריט? (אזהרת ספויילר– צבעו את השורות הבאות לקריאה)– ג'ייסון בורן יוצא למשימה הגדולה מכולם – לגלות מי הקים את פרויקט טרדסטון, מי הוא זה שיוצר עובר ממשלת ארה"ב מתנקשים כמוהו. בדרך, מגלה בורן את עברו הצבאי לפני שהצטרף לפרויקט, את אימו ואת שמו האמיתי (סוף ספויילר).

ג'ון אלן חוזרת בתור פמלה לנדי שהובילה את הניסיון לתפוס את בורן בסרט הקודם. הפעם (אזהרת ספויילר– צבעו את השורות הבאות לקריאה) – היא נקראת לחסל את בורן. לטובת העניין, היא מגייסת את כל המתנקשים הנותרים מפרויקט טרדסטון (סוף ספויילר).

האירועים בסרט, כמו בשניים הקודמים, מתרחשים במספר ערים בולטות ברחבי העולם. הפעם ייבקר בורן בלונדון, פריז, גיברלטר וניו-יורק.

מאט דיימון - חוזר לסיבוב שלישי. צילום: יוניברסל

שרק השלישי

ב-19 במאי 2004 עלה לאקרנים בארה"ב הסרט שרק 2. שלושה חודשים ו-441 מיליון דולר (בצפון אמריקה בלבד) לאחר מכן, כשהוא ניצב במקום השלישי ברשימת שוברי הקופות של כל הזמנים בצפון אמריקה, הודיעו יוצרי הסרט מדרימוורקס כי הם מתחילים לעבוד על שני סרטי המשך למעללי היצור הירקרק וחברו החמור הקשקשן – שרק השלישי (Shrek the 3rd) יעלה לאקרנים ב-18 במאי 2007, והסרט הרביעי בסדרה מתוכנן כרגע לעלות לאקרנים בחג המולד 2008.

ומה הפעם, אתם שואלים? אז ככה- בשרק השלישי, שרק ופיונה מולכים על הממלכה הרחוקה אך משתוקקים לחזור לביצה שלהם. הדרך היחידה שבה שרק ופיונה יוכלו לעזוב היא בתנאי שימצאו את יורש העצר של הממלכה (אותו מדובב ג'אסטין טימברלייק). בזמן ששרק, דונקי והחתול במגפיים יוצאים למסע, פיונה נשארת לשמור על הממלכה ולסכל ניסיון הפיכה של הנסיך המקסים והממורמר מהסרט הקודם.

הסרט הרביעי, למתעניינים, אמור להפגיש איכשהו בין שרק לבין אבירי השולחן העגול של המלך ארתור, אך דיה לצרה בשעתה.

שרק השלישי - בקרוב. צילום: דרימוורקס

עוד בחדשות השבוע

· אחרי שדיווחנו בשבוע שעבר כי אלן ברקין ואל פאצ'ינו ישתתפו באושן 13, מגיע דיווח השבוע כי גם אנג'לינה ג'ולי במו"מ מתקדם עם ההפקה. במידה ותחתום, היא שוב תשתף פעולה עם חברה לחיים בראד פיט, אחרי "מר וגברת סמית'". ואם זה לא מספיק, אתמול הודה יו גרנט בראיון כי ג'ורג' קלוני הציע גם לו להצטרף לסרט והוא שוקל זאת בחיוב.

· אדי מרפי יחזור שוב לבברלי הילס – בהמשך למגמה של המשכונים מעבר לטרילוגיה, גם אדי מרפי מצטרף לחגיגה – סדרת הסרטים "השוטר מבברלי הילס", אשר התחילה ב-1984 והגיעה לסיום מביך (וזמני, כך נראה) ב-1994, תזכה בקרוב לחלק רביעי. מרפי עצמו כבר הודיע ש"התסריט מתקדם וזה נראה טוב".

· ואם זה לא מספיק, סדרת סרטים נוספת שגם היא התחילה ב-1984 תזכה אף היא בקרוב להמשכון – נקמת היורמים, שזכתה לכמה וכמה סרטי המשך ואפילו לסדרה מצויירת, אמורה לשוב לחיינו עם סרט חדש בסדרה בקיץ הבא.

"ספויילר" מתפרסם באתר סיקור ממוקד בכל יום ראשון
החל מהשבוע הבא, הטור השבועי של ספויילר יתפרסם במדור "כלכלה ותרבות" ובבלוג "ספויילר" החדש.לדף הבית   הדפסה  שלח תגובה לעורך