חיפוש :
  

לוקחים את הזמן
סיקור ממוקד כלכלה ותרבות
פורסם : 20/08/2006, 21:33
אלון לוין ויובל בוסתן

לפני כשנתיים, הכריז שפילברג כי בכוונתו לעשות גרסה חדשה ל"מלחמת העולמות", גרסה שהושלמה בזמן שיא בשנים האחרונות של 4 חודשים. למרות שמבחינתנו, הצופים, האופציה הזו היא המועדפת, לסרטים רבים אחרים לוקח שנים, ולפעמים שנים רבות, מרגע ההכרזה ועד העלייה לאקרנים.  

הנה טעימה מהסרטים הבולטים עליהם מדברים בהוליווד כבר שנים. האם נזכה לראות אותם בקרוב? בכלל לא בטוח...

באטמן נגד סופרמן

מתי החלו לדבר על הסרט: אוגוסט 2002.

על מה מדובר: באטמן סובל טרגדיה נוספת והופך אלים יותר במאבק שלו נגד הפשיעה ואיש מסתורי מתמרן את סופרמן לקרב אימתני מול איש העטלף.

מי בעניין: האחים וורנר (האולפנים), אנדרו ווקר (תסריטאי, סליפי האלוו).

עסוק בדברים אחרים: וולפגנג פיטרסן (הסערה המושלמת, טרויה), שהיה הבמאי הרציני ביותר שהביע עניין בפרויקט, שהעבודה עליו החלה כבר לפני כ-4 שנים, כבר הספיק לעשות מאז את טרויה ואת פוסידון ועובד כעת על סרט נוסף.

סטטוס: בראיין סינגר, במאי "סופרמן חוזר", התייחס לנושא בראיון לפני כחודש: "אני רוצה לביים סרט כזה, אבל מעדיף קודם לבסס את סופרמן החדש בעוד סרט או שניים. חשבתי הרבה זמן על איך ייראה סרט כזה ונראה לי שבאטמן יהיה הרע בכל הסיפור". ברנדון רות', סופרמן החדש בשבילכם, לקח את העניין שלב אחד קדימה והצהיר: "אני לא חושב שבאטמן באמת רוצה להתעסק עם סופרמן..."

מכסחי השדים 3

מתי התחילו לדבר על הסרט: קיץ 1991

על מה מדובר: אחרי שנים שהפרויקט הוגדר כ"מת", השלים דן אקרויד את התסריט, שנקרא "מכסחי השדים בגהינום" בתחילת השנה ונראה כי הפרויקט יצבור תאוצה בקרוב. בסרט, החבורה מוצאת עצמה בניו-יורק של יקום מקביל, סיוטי במיוחד, שם הם נלחמים, כמובן, ברוחות ושדים.

מי בעניין: כל הצוות המקורי, פחות סיגורני וויבר.

סטטוס: קצת לאחר השלמת התסריט, נעשתה פנייה לבן סטילר שיצטרף צוות והסימנים מכיוונו – חיוביים. מכל הסרטים ברשימה, נראה כי למכסחי השדים הסיכוי הגבוה ביותר לסיבוב נוסף בקרוב.

מכסחי השדים - השלישי קרוב מתמיד! צילום: סרטי קולומביה

רחוב ג'אמפ 21

מתי החלו לדבר על הסרט: נובמבר 1999.

על מה מדובר: גרסה קולנועית לסדרת השוטרים הצעירים מסוף שנות ה-80, שהציגה לעולם את ג'וני דפ.

מי בעניין: פאראמונט (האולפנים), סטפן קאנל ופטריק הסברו (יוצרים), ניל מוריץ (מפיק).

סטטוס: מחפשים תסריטאי טוב.

פלאש גורדון

מתי התחילו לדבר על הסרט: תחילת 2001

על מה מדובר: פלאש גורדון, הבחור החביב שנחטף לכוכב מונגו, זכה כבר לגרסה קולנועית קלאסית ב-1980.

מי בעניין: יוניברסל (האולפנים), סטפן סומרס ובוב דוקאסי (מפיקים).

סטטוס: סומרס, שרכש את זכויות הסרט כבר ב-2004, התבטא לאחרונה בעניין והודיע כי העבודה על הסרט מואצת וכי הוא כרגע מחפש את התסריטאי המתאים.

פארק היורה 4

מתי התחילו לדבר על הסרט: 2001, במקביל לצילומי הסרט השלישי.

על מה מדובר: עוד לפני שהשלישי עלה לאקרנים, שפילברג כבר הצהיר שיש לו רעיון נהדר לסרט הרביעי. מה הרעיון? סודי ביותר...

מי בעניין: יוניברסל (האולפנים), ג'ו ג'ונסון (הבמאי), שפילברג (מפיק).

סטטוס: נראה כי בניגוד לשלישי, שפילברג רוצה להתערב יותר בעבודה על הסרט הרביעי ולכן הכל עניין של זמן. אם הוא אכן ייכנס לעבודה על אינדיאנה ג'ונס 4 כמובטח, אז הדינוזאורים ימשיכו לחכות...

(LucasFilm :פארק היורה - סיבוב רביעי בקרוב? (צילום

וונדר וומן

מתי התחילו לדבר על הסרט: בסוף שנות ה-80 החלו לחשושים בנושא, אך אלו דעכו מהר. לפני כ-3 שנים שוב החלו לדבר על הסרט, הפעם ברצינות.

על מה מדובר: נסיכת האמזונה דיאנה משתמשת בכוחותיה בעיר הגדולה.

מי בעניין: האחים וורנר (האולפנים), ג'וש ווידון (במאי ותסריטאי - כתב את צעצוע של סיפור והנוסע השמיני 4, ביים פרקים רבים של "באפי" ושל "אנג'ל"), ג'ואל סילבר (מפיק בפועל).

סטטוס: לפני כשלושה שבועות הושלם התסריט והוא כבר אושר ע"י האולפנים, שרצו בתחילה לשחרר את הסרט בקיץ 2007, אבל ייאלצו להתאפק, כנראה, עוד שנה אחת לפחות.

ומשהו נחמד לסיום

9 חודשים לפני עליית הסרט, עלה לאוויר האתר הרשמי של הסרט "שרק השלישי". אמנם בינתיים אין שם יותר מדי, חוץ מתמונה חביבה (והחמור, שנראה נשי מתמיד...), אבל בכל זאת נחמד.

"ספויילר" מתפרסם באתר סיקור ממוקד בכל יום ראשוןלדף הבית   הדפסה  שלח תגובה לעורך